Slottshotellet är öppet 25 april till 29 oktober 2023.
Koppla av i vardagen och njut av god mat i vår Slottsmiljö i våra historiska rum.
Vid ankomst väntar mousserande på rummet och du bjuds på eftermiddagsfika i någon av salongerna. Till kvällen får ni avnjuta en 4-rätters middag i Slottsrestaurangens Jägar- eller Silvermatsal. Sedan övernattar ni i något av våra rum och, naturligtvis, ingår en härlig frukostbuffé dagen därpå.
Boka något av våra Slottspaket mellan den 4 och 22 januari, så bjuder vi på en välkomstdrink innan middagen. Erbjudandet gäller ankomster helgfria måndagar, tisdagar och onsdagar i maj och juni 2023.
Vill du boka mer än en natt men lyckas inte, då det inte finns tillgänglighet i samma rum? Mejla oss på service@mauritzberg.se så hjälper vi dig.
Känner du dig obekväm med så mycket lyx? I våra mindre och enklare standard- och kombirum i flyglarna erbjuder vi också ett Slottspaket med attraktiva priser.
Om du vill ta del av våra speciella online-erbjudanden och behöver lite råd och tips om hur man gör bokningen. Ta gärna en titt på denna instruktionsvideo.
Möjliga ankomstdagar:
mån, tis, ons, tor, fre, lör, sön